Moon House Hotel
Moon House Hotel ligger nær Q'inqu og kun 25 minutter fra centrum af Cusco. Overnatningsstedet byder på 10 gæsteværelser, som er indrettet med et skrivebord, højhastigheds internet og et opholdsområde for et behageligt ophold i Cusco.
Gæsterne kan finde Soltemplet inden for 2 km og Cusco inden for 2,1 km fra indkvartering. Et par meter væk kan du nyde Qenko. God forbindelse til mange seværdigheder, Moon House Hotel ligger 300 meter fra Huerto bus station. Det tager ca. 11 minutter for at komme til Alejandro Velasco Astete Internationale lufthavn med bilen.
18 minutters gåtur tager gæsterne til bar Qenqo Resto Bar.
- Lokale seværdigheder
- Galeria Arte Olave1125 km
- Inca Roca Street1241 km
- Hilario Mendivil Museum1039 km
- Museo Palacio Arzobispal1252 km
- Old Peru Replicas1307 km
- Inkamuseet1294 km
- Coca Museum1053 km
- Domkirken i Cusco1267 km
- Lufthavne
- Alejandro Velasco Astete Internationale Lufthavn4,3 km
- Togstationer
- Wanchaq Train station2,2 km
På hotellet
General
- Gratis Wi-Fi på offentlige områder
Måltider og drinks
- Udendørs spiseområde
På værelset
- Wi-Fi på værelserne
- Dagligstue
- Gratis toiletartikler
Vigtig meddelelse
- Information om ekstra senge
- Alle børn op til 12 års alderen kan sove i en ekstra seng til us$ 10 pr. person pr. nat.
Ofte stillede spørgsmål
- 🚗
Hvor kan vi parkere vores køretøj i Moon House Hotel?
Du kan parkere dit køretøj på Moon House Hotel ved gratis parkering. - ❓
Hvor er Moon House baseret?
Moon House ligger ved siden af Qenko. - 💵
Hvor meget koster det at reservere et værelse i Moon House Hotel Cusco?
Den gennemsnitlige værelsespris i Moon House Hotel Cusco er 15$. For mere specifik information, kontakt hotellets personale. - 🚪
Hvilke værelsestyper er tilgængelige i Moon House Hotel?
Moon House Hotel tilbyder Tre mands værelse Standard, Værelse Standard og Værelse Standard med en queensize-seng at vælge imellem. - 🌇
Hvor lang tid vil det tage at komme til byens centrum fra Moon House Hotel Cusco?
Det vil tage dig en 25 minutters gang at komme til byens centrum fra Moon House Hotel Cusco. - ✈
Hvor er den nærmeste lufthavn til Moon House Hotel?
Alejandro Velasco Astete Internationale lufthavn og Moon House Hotel er adskilt af 5 km afstand. - 🚎
Er der offentlig transport ved siden af Moon House Hotel Cusco?
Det nærmeste busstoppested er Huerto og det er placeret inden for 150 meter fra Moon House Hotel Cusco. - 🕌
Hvilke populære seværdigheder er der tæt på Moon House?
Qenko samt Km 0 er blandt nærliggende landemærker ved Moon House.